Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění Velešín 2017

32.jpg

O letních prázdninách jsme se ve dnech 23. až 27. srpna 2017 opět (již tradičně) soustředili u pana faráře Jendy Mikeše ve Velešíně. 

Ve středu jsme se ubytovali a hned začali se zkoušením našeho repertoáru na koncerty, které jsme tam měli mít. Večer následovala procházka po Velešíně s místními farníky a panem farářem. 

Čtvrtek byl nejteplejším dnem a proto jsme po ranní rozcvičce a pěvecké zkoušce strávili odpoledně na místním koupališti. Bylo to super odreagovat se mezi zkouškami.

V pátek jsme měli koncert duchovní hudby v Besednici pro Nadační fond Nesměň ve spolupráci s Římskokatolickou farností Besednice, takže den probíhal opět zkouškami, ale také pracovními činnostmi, které si pro nás připravila paní Katka Hadačová a vyráběla s námi šperky z vlny a s dalších recyklovatelných materiálů. Páteční den jsme zakončili koncertem a posezením v místní restauraci se členy nadace. Děkujeme tímto za pozvání a občerstvení.

Sobotní den byl výletní. Vyjeli jsme vlakem do Českých Budějovic, kde jsme poznávali krásy a historii tohoto krásného jihočeského města. Ve městě právě probíhal 5. ročník multižánrového festivalu Město lidem, lidé městu a tak jsme měli o zábavu postaráno. Náš výlet jsme zakončili plavbou po Vltavě a Malši a vrátili se unavení, ale plni zážitků do Velešína.

V sobotu jsme měli koncert v kostele sv. Václava přímo ve Velešíně, kde jsme potěšili místní farníky, kteří nás již znají. Večer jsme uspořádali diskotéku na rozloučenou, protože už nám zbývala jen neděle. 

Nedělní ráno jsme nezačali rozcvičkou tělesnou, ale hlasovou a pospíchali na mši svatou, kterou jsme doprovodili svým zpěvem. Tato mše svatá byla zvláštní, jelikož jsme mohli být přítomni křtu jedné naší členky sboru. Bylo to krásné! Haleluja! Poté zpátky na faru, kde pro nás naše kuchařinky připravily slavnostní oběd a my jsme tento křest následně oslavili. 
.... a soustředění bylo u konce, takže se šlo uklízet a balit věci do aut. Ještě před odjezdem jsme zazpívali u křtin farníků z Bubovic, kteří přijeli za panem farářem až do Velešína a poté následovalo loučení a odjezd směr Březnice.

Děkujeme hlavně panu faráři Mgr. Janu Mikešovi za možnost ubytování na faře, paní Janě Krotké, Kateřině Korbelové a Katce Hadačové za pomoc s organizací a vařením, samozřejmě rodičům, kteří nás do Velešína dovezli a těm, kdo nemohli nijak pomoci, tak děkujeme, že jste na nás mysleli.

Díky Bohu, vše dopadlo dobře a domů jsme se vrátili v pořádku.

Těšíme se na další soustředění.... :-)